Bize Ulaşın

0312 425 26 75 - 0543 425 26 75

Ankara Tasarım Akademİ / HAKKIMIZDA

 

Kurumumuz 2003 yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak eğitim faaliyetlerine başlanmıştır. Kurumumuzun ilk başlarındaki amacı teknik eğitim kurslardaki bilgi ve deneyimini kursiyerlerine aktararak mesleki eğitimler vermekti. Bu amaçla bir çok animasyon ve teknik programlarda Talim ve Terbiye Kurulu ile ortak çalışarak müfredatlar hazırlamıştır. Bu sayede Türkiye’de ilk defa bu programların eğitimleri verilmeye başlanmıştır.

Teknik kurslardaki başarısını gelen talepler üzerine Güzel Sanatlara Hazırlık kurslarında da uygulamaya başlayan kurumumuz bu alanda da dereceler çıkarmaya başlamıştır.

Resim ve desen kurslarında Ankara’daki en iyi eğitmenlerle çalışarak kalitesini ve kurumsallığını devam ettiren ender kurumlardandır. Bünyesinde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği mezunu ve MEB atamalı eğitmenlerle çalışmaktadır. Eğitimlerimizde öğrenci ve yeni üniversite kazanmış tecrübesiz eğitmenler çalıştırılmamaktadır. Eğitim kalitesine önem vermektedir. Her kursiyerimize MEB onaylı Resim Sertifikası verilmektedir.